Bitcoin Exchange Inflows Spike jako analityk przewiduje wycofanie się do 8,8 tys. dolarów.

Bitcoin Exchange Inflows Spike jako analityk przewiduje wycofanie się do 8,8 tys. dolarów.

Handlowcy zwracają monety na giełdy, gdy Bitcoin porusza się niżej, a CryptoQuant spodziewa się „małego“ wycofania poniżej $9,000.

Bitcoin obrzeża coraz bliżej poziomu wsparcia 9.000 dolarów może prowadzić do dużej wyprzedaży przez użytkowników giełdy, ostrzega jeden z analityków.

Według danych z źródła analizy on-chain CryptoQuant, napływ Bitcoin (BTC) na giełdy wzrosła 15 lipca.

Kraken publikuje nietypowe dzienne napływy BTC o wartości 38,5 mln dolarów.
Kiedy inwestorzy wracają Bitcoin System na giełdę z prywatnego portfela BTC, sugeruje to, że mają chęć do handlu lub sprzedaży w krótkim czasie.

Jest też odwrotnie. Jak donosi Cointelegraph, salda walutowe były świadkami długotrwałego trendu spadkowego, który w maju osiągnął najniższy poziom od końca 2018 roku, kiedy to BTC/USD spadły do 3.100 dolarów.

Teraz, jak mówi CryptoQuant, zdenerwowanie z powodu słabych wyników cenowych wydaje się być sygnałem do przygotowania się na zmienność w dół.

Oglądając główną platformę handlową Kraken, dane pokazują, że w środę weszło 4.229 BTC (38,5 mln dolarów) – znacznie więcej niż średnia 500 BTC (4,55 mln dolarów) w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Podczas gdy dane z księgi zamówień są nadal dostępne – Kraken może przedstawiać anomalię, która nie odzwierciedla szerokich nastrojów inwestorów – ogólne warunki są zdecydowanie niedźwiedzie.

„Spodziewam się małego wycofania“, powiedział w prywatnych komentarzach prezes Ki Young Ju.

Ki dodał, że jeśli rozpocznie się wyprzedaż, nie przewidział, że będzie ona odpowiadała marcowi, kiedy to kaskadowe krótkie wydarzenie zmniejszyło BTC/USD o połowę w ciągu kilku godzin.

„Moim zdaniem, będzie to około $8,800,“ powiedział.

Bitcoin exchange inflows 3 tygodniowy wykres

Wykres wymiany Bitcoinów na 3 tygodnie. Źródło: CryptoQuant

Liczba ta jest mniej pesymistyczna niż inne aktualne cele. Na początku tego tygodnia, analityk Cointelegraph Filbfilb podkreślił 20 tygodniową średnią kroczącą Bitcoin’a na poziomie 8.200 dolarów jako realistyczną strefę wsparcia zakupu.

W międzyczasie na wszystkich giełdach napływy utrzymują się znacznie poniżej poziomu marcowego, co wskazuje na tendencję do trzymania się – a nie sprzedawania – jest nadal aktualne.

Napływy na giełdę Bitcoin Wykres 1-letni

Bitcoin exchange inflows 1-year chart. Źródło: CryptoQuant

Cena BTC spada o blisko 9 000 USD.
Bitcoin pozostaje związany z ruchami na rynkach makro, które same są podyktowane sentymentem do koronaawirusa i napięciami geopolitycznymi między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Status quo był trudny do zmiany i był odpowiedzialny za korytarz handlowy, z którego BTC/USD nie udało się wyjść od trzeciego tygodnia czerwca.

Wykres 1-dniowy BTC/USD

W czasie prasy para handlowała po 9 080 dolarów, ponieważ presja sprzedaży wydawała się być zgodna z przewidywaniami CryptoQuant.

Ostatni raz Bitcoin stracił na krótko 9.000 dolarów 28 czerwca, osiągając w międzyczasie maksimum w wysokości 9.480 dolarów.